تبلیغات
هیئت هاکی استان همدان
هیئت هاکی استان همدان

با برگزاری مسابقات هاكی داخل سالن جام ملتهای آسیا در مالزی بهترینهای این رقابتها انتخاب شدند.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، با اعلام مسئولان برگزار كننده سومین دوره مسابقات هاكی جام ملتهای آسیا 2010 مالزی كه با قهرمانی هاكی ایران برای سومین بار پیاپی همراه شد، بهترینهای این جام انتخاب شدند.

رضا نوروززاده از ایران با 18 گل زده به عنوان بهترین گلزن مسابقات انتخاب شده و عنوان آقای گلی را به خود اختصاص داد.

در بخش بهترین و تكنیكی‌ترین بازیكن، كاپیتان تیم ملی مالزی میزبان مسابقات این عنوان را به خود اختصاص داد. این انتخاب در حالی صورت گرفت كه در این دوره از مسابقات مالزی 2 بار به مصاف ایران رفت كه در هر 2 مسابقه بازنده میدان را ترك كرد كه با توجه به ریاست مالزیایی‌ها بر مسند هاكی آسیا انتخاب این بازیكن با شبهاتی همراه شد. همچنین بهترین دروازه‌بان نیز از تیم ازبكستان انتخاب شد.

از سوی دیگر روزنامه‌های مالزی قهرمانی تیم ملی ایران را با عكسهای مربوطه روی جلد و در صفحات اول قرار داده و با پوشش خبر قهرمانی قدرتمندانه ایران در آسیا به این نكته اشاره كردند كه برای نخستین بار تیمی از آسیا به مسابقات جام جهانی راه پیدا كرده است.

سومین دوره رقابتهای هاكی داخل سالن جام ملتهای آسیا كه از سه‌شنبه هفته گذشته به میزبانی مالزی آغاز شده بود با سومین قهرمانی تیم ملی هاكی داخل سالن ایران به پایان رسید. در هر 2 دوره قبلی رقابتها كه در مالزی برگزار شده بود، ایران قهرمان و رضا نوروززاده آقای گل شده بود.

تیم ملی در مسابقات امسال با پیروزی مقابل تمام حریفان به عنوان سرگروه به فینال رسید كه در دیدار پایانی هم با برتری زمین مسابقه را ترك كرد تا همچنان تیمهای آسیایی در حسرت شكست دادن ایران باشند.

در رقابتهای امسال 6 تیم ازبكستان، قزاقستان، مالزی، تایلند، پاكستان و ایران حضور داشتند و رقابتها به صورت دوره‌ای در یك گروه برگزار شد كه در نهایت 2 تیم برتر جدول بازی فینال را برگزار كردند.

گفتنی است؛ رقابتهای امسال حكم انتخابی مسابقات جام جهانی هاكی 2011 لهستان را داشت كه بهمن ماه امسال برگزار می‌شود و تیم ملی ایران با قهرمانی در رقابتهای امسال برای نخستین بار به این افتخار دست پیدا كرد. 
ارسال در تاریخ چهارشنبه 27 مرداد 1389 توسط alireza jahanara
قالب وبلاگ
Bahar-20 بهاربیست